Aktualności

Prestiżowa nagroda dla TBS Wrocław!

Prestiżowa nagroda dla TBS Wrocław! 24.09.2020

Z wielką przyjemnością informujemy, że budynek wielorodzinny z serwisem opiekuńczym TBS Wrocław na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu zwyciężył w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie budowlanym "Modernizacja Roku i Budowa XXI w."

Budynek TBS Wrocław otrzymał laur „Budowa XXI w.” za zwycięstwo w kategorii konkursowej "Obiekty mieszkalne". 

Konkursowe jury doceniło ideę, w oparciu o którą powstał budynek TBS Wrocław na Nowych Żernikach. Znajduje się w nim 117 mieszkań, z czego 57 przeznaczono dla seniorów i zaprojektowano je z myślą o ich potrzebach. Ponadto, w lokalach na parterze przewidziano lokale usługowe, serwis opiekuńczy (stołówkę, punkt opieki dziennej) oraz przedszkole, które rozpoczęło pracę na początku września br. i jest zarządzane przez Ogólnopolskiego Operatora Oświaty

Z uznaniem ekspertów oceniających projekty zgłoszone do konkursu spotkały się też rozwiązania architektoniczne w budynku TBS Wrocław na Nowych Żernikach. To m.in. przestronne patio z miejscem do odpoczynku, któremu towarzyszy wykonana z drewna elewacja budynku. Od zewnątrz budynek swoim wyglądem komponuje się z innymi zabudowaniami na Nowych Żernikach, korespondując w ten sposób z projektem osiedla modelowego, które powstaje w tej części Wrocławia. Z kolei wewnątrz budynku, na półpiętrach, znajdują się m.in. sale spotkań dla mieszkańców, urządzone w ciepłym, nieco skandynawskim stylu. Co ważne, budynek nie ma barier architektonicznych (klatki schodowe są szerokie, w każdej klatce są też windy), co ułatwia życie w nim seniorom, ale też rodzinom z dziećmi. 

Od lewej: Adam Bułkowski (kierownik Działu Planowania i Przygotowania Inwestycji TBS Wrocław), Marcin Kij (Prezes Zarządu TBS Wrocław)


- Należy wyróżnić inicjatywę wrocławskiego TBS, który na osiedlu Nowe Żerniki postawił budynek, w którym mieszkają osoby starsze po sąsiedzku z młodymi małżeństwami. Pełnego obrazu dopełnia w tym budynku bogaty serwis opiekuńczy. Przecież to wprost zaproszenie do dobrego sąsiedztwa. Z zainteresowaniem będę śledzić dalszy wrocławski sposób na rozwój więzi międzypokoleniowej. Na razie wygląda on bardzo obiecująco – opowiada dr hab. Andrzej Zieliński, członek kapituły konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI w.”.

O konkursie „Modernizacja Roku i Budowa XXI w.”
To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów w polskim budownictwie. Pierwszą edycję zorganizowano w 1996 r. i od tamtej pory co roku poznajemy najlepsze inwestycje budowlane w Polsce. Wyróżniane są zarówno nowe realizacje, jak też remonty i modernizacje. Do tegorocznej edycji konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI w.” zgłoszono 460 inwestycji z całego kraju, a do finału zakwalifikowało się z 76 projektów. Konkursowe jury przyznało łącznie 19 nagród „Modernizacja Roku” dla inwestycji z różnych kategorii, a także 4 nagrody główne „Budowa XXI w.” – z czego jedna trafiła do TBS Wrocław Sp. z o.o. 

Więcej informacji o konkursie >>KLIKNIJ<<

Na zdjęciu nr 1: budynek mieszkaniowy w kształcie kwadratu, z elewacją w kolorze białym, w otoczeniu miejsc parkingowych i budynków, na tle nocnego, ciemnego nieba. 

Na zdjęciu nr 2, w środku tekstu: trzej mężczyźni w garniturach, trzymający w rękach dyplomy i statuetki, na tle sali balowej urządzonej w uroczysty sposób, ze złoceniami. Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu