Aktualności

Ruszyła nowa filia wrocławskiego przedszkola Galileo w budynku TBS Wrocław na Nowych Żernikach

Ruszyła nowa filia wrocławskiego przedszkola Galileo w budynku TBS Wrocław na Nowych Żernikach 03.09.2020

1 września 2020 r. w budynku TBS Wrocław Sp. z o.o. na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu oficjalnie otwarto filię publicznego przedszkola Galileo. Powstały trzy oddziały dla 75 najmłodszych dzieci. 

Ogólnopolski Operator Oświaty jest jedną z największych fundacji oświatowych w Polsce. W samym Wrocławiu podlega jej 20 publicznych placówek oświatowych, w tym 2 szkoły podstawowe i 18 przedszkoli. Nowe przedszkole na Nowych Żernikach będzie 19 placówką przedszkolną zarządzaną przez Fundację we Wrocławiu. 

- Do nowego oddziału naszego przedszkola przyjmujemy dzieci od 3. roku życia. Stwarzamy tutaj warunki do wszechstronnego rozwoju naszych podopiecznych - mówi Jolanta Błochowiak, dyrektor przedszkola Galileo we Wrocławiu. – W naszych placówkach stawiamy na doświadczanie. W Przedszkolu jest dużo zajęć ruchowych, muzycznych, dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Uczymy przez zabawę. Współdziałamy także z otoczeniem. Nowe miejsce daje nam szansę na bliższą współpracę z seniorami, z czego bardzo się cieszymy – dodaje Jolanta Błochowiak

Wrocławskie przedszkole Galileo po raz drugi z rzędu zyskało w opinii rodziców tytuł Lidera Jakości. Rodzice podkreślają otwartą i przyjazną atmosferę, jaka panuje w placówce oraz bardzo dobrą współpracę z gronem pedagogicznym. 

Ogólnopolski Operator Oświaty (dawniej Fundacja Familijny Poznań)  jest jedną z największych fundacji oświatowych w Polsce. Pod względem budżetu mieści się w pierwszej dziesiątce organizacji pozarządowych w kraju. Ogólnopolski Operator Oświaty zatrudnia około tysiąca pracowników, którzy w 63 placówkach zapewniają opiekę i edukację ponad 5 tys. dzieci. 

Budynek TBS Wrocław, w którym uruchomiono oddział przedszkola Galileo, to część realizowanej na wrocławskich Nowych Żernikach koncepcji osiedla modelowego. Budynek pełni kilka funkcji. Oprócz mieszkalnej (117 mieszkań, z czego 57 dla seniorów), oferuje też serwis opiekuńczy. W lokalach na parterze powstaje punkt opieki dziennej oraz stołówka dla mieszkańców, są też dostępne lokale usługowe. W koncepcję osiedla wpisuje się także przedszkole z dużym placem zabaw wychodzącym na patio w budynku, które jest miejscem spotkań dla okolicznych mieszkańców. 

- Budynek TBS Wrocław na osiedlu Nowe Żerniki został zaprojektowany jako obiekt wzorcowy. Zarówno architekturą, jak też funkcjami wpisuje się on w szerszą koncepcję osiedla modelowego Wrocławia, którego duża część już powstała w tym miejscu. Jednym z najważniejszych elementów wizji, w oparciu o którą powstał nasz budynek, jest przedszkole gwarantujące dostęp do miejsca opieki dla dzieci. Cieszę się, że przedszkole rozpoczyna pracę i życzę organizatorom wszelkich sukcesów. Jestem przekonany, że dzieci i rodzice będą mogły w pełni wykorzystać to miejsce do edukacji i świetnej zabawy - opowiada Marcin Kij, Prezes Zarządu TBS Wrocław Sp. z o.o.Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu