TBS Wrocław - informacje o spółce

TBS Wrocław - informacje o spółce

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o. o., którego właścicielem jest Gmina Wrocław, działa od 1998 r. i zajmuje się budową mieszkań przeznaczonych na wynajem.

Obecnie na czele spółki stoi Pan Wojciech Adamski, Prezes Zarządu w TBS Wrocław Sp. z o.o. Pełna informacja o organach spółki jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej spółki.

Informacje o wolnych mieszkaniach na wynajem »KLIKNIJ« 

Informacje o warunkach najmu mieszkania w TBS Wrocław »KLIKNIJ« 

Informacje o TBS Wrocław na łamach miejskiego portalu Wroclaw.pl »KLIKNIJ«  

TBS Wrocław - informacje o spółce

Według stanu z 23 października 2023 r., Spółka posiada w swoich zasobach mieszkaniowych:

112 budynków z 4134 lokalami mieszkalnymi na wynajem o powierzchni użytkowej ok. 209 tys. mkw. oraz 58 lokali usługowych o powierzchni ok. 4,5 tys. mkw.

Ponadto TBS Wrocław Sp. z o.o. zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami należącymi do Wspólnot Mieszkaniowych i do osób prywatnych.

Według stanu na dzień 20 grudnia 2022 r., Spółka — na zlecenie Wspólnot Mieszkaniowych i innych właścicieli — zarządza częściami wspólnymi w:

1 budynku z 8 mieszkaniami o powierzchni ok. 381,5 m.kw. 

TBS Wrocław Sp. z o.o. zarządza też jednym budynkiem prywatnym we Wrocławiu o powierzchni ok. 971 m.kw., w którym znajduje się 16 lokali mieszkalnych. 

TBS Wrocław - informacje o spółce


TBS Wrocław finansuje swoje inwestycje głównie z preferencyjnych kredytów udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach nowego programu rządowego budownictwa mieszkaniowego.

TBS Wrocław buduje lokale mieszkalne „pod klucz” gotowe do natychmiastowego zasiedlenia. Kuchnie są wyposażone w zlewozmywaki na szafkach z baterią i kuchenki z płytą ceramiczną, a łazienki w umywalkę i wannę z bateriami oraz muszlą ustępową. Na podłogach w pokojach, w przedpokoju i kuchni położone będą panele podłogowe, a w łazience – okładziny ceramiczne.

Nasze inwestycje realizowane są w sposób kompleksowy i obejmują budowę dróg dojazdowych, miejsc parkingowych i placów zabaw dla dzieci.

W każdym z budynków znajdują się 1-, 2- lub 3-pokojowe mieszkania o powierzchni od ok. 35 mkw. do ok. 65 mkw.

W budynkach mieszkalnych oferujemy Państwu na wynajem również lokale usługowe.

TBS Wrocław - informacje o spółce

W roku 2017 oddaliśmy do użytku 17 budynków mieszkalnych, w tym w ramach zadań Leśnica VI, VII, VIII w piętnastu budynkach wielorodzinnych, 344 mieszkania oraz 2 nowe budynki mieszkalne z 159 mieszkaniami na Brochowie przy ul. Pakistańskiej/ul.  Wietnamskiej/ ul. Mościckiego i ul. Birmańskiej

W grudniu 2019 r. zakończyliśmy budowę budynku wielofunkcyjnego na osiedlu Żerniki (WUWA-2)  przy ul. T. Brzozy, z mieszkaniami i serwisem opiekuńczym dla osób starszych oraz z lokalami mieszkalnymi na wynajem z zielonym patio i przedszkolem w parterze budynku. 

W lipcu 2020 r. przy ul. Afgańskiej na Brochowie oddaliśmy do użytku 153 mieszkania i 10 lokali użytkowych. 

W październiku 2023 r. w Leśnicy, między ulicami: Błońską, Dolnobrzeską, Marszowicką i Uraską, oddaliśmy do użytku osiedle Leśnica IX z 12 budynkami, 301 mieszkaniami oraz 10 lokalami użytkowymi na wynajem. 

TBS Wrocław - informacje o spółce

Wspólnie z Gminą realizujemy „Program Absolwent”, w ramach którego, przy finansowym wsparciu Gminy,  mieszkania na wynajem otrzymują młodzi pracownicy naukowi wrocławskich wyższych uczelni.  

Dane  Spółki znajdziecie Państwo na stronie BIP TBS Wrocław Sp. z o.o.

Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu