Awarie CO, prądu i wody - przydatne linki

W tej sekcji naszej strony internetowej znajdą Państwo przydatne linki do informacji, które udostępniają firmy zajmujące się dystrybucją energii elektrycznej oraz wody we Wrocławiu. 

Komunikaty i ostrzeżenia dla mieszkańców Wrocławia, pozyskiwane bezpośrednio ze źródeł: Policji, Straży Miejskiej, Centrum Zarządzania Kryzysowego czy dostawców mediów »KLIKNIJ« 

Jak sprawdzić, dlaczego w mieszkaniu lub w budynku nie ma prądu?

Jeśli prądu nie ma w danym mieszkaniu, to w pierwszej kolejności warto sprawdzić, czy np. nie „wyskoczyły“ bezpieczniki. Jeśli energii nie ma również na klatce schodowej i innych miejscach budynku, wtedy warto skontaktować się z administracją.

Jeśli zaś ciemno zrobiło się na danej ulicy lub ulicach, wówczas można spodziewać się awarii lub planowanego wyłączenia energii elektrycznej. Firma Tauron, która zajmuje się dystrybucją energii elektrycznej, udostępnia informacje na bieżąco. 

Planowane wyłączenia prądu i awarie sieci elektrycznej — KLIKNIJ I SPRAWDŹ

Jak sprawdzić, czy doszło do awarii sieci wodociągowej?

We Wrocławiu za infrastrukturę do dystrybucji wody odpowiada gminne Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK). MPWiK udostępnia mapę internetową, w której znajdą Państwo bieżące informacje o pracach na sieci wodociągowej, które wynikają albo z usterki, albo z harmonogramu bieżących napraw. 

Mapa przygotowana przez MPWiK jest dostępna na TEJ STRONIE INTERNETOWEJ. Mogą Państwo też kliknąć w poniższy obrazek, aby przejść do mapy awarii wodociągów oraz planowanych przerw w dostępie do wody we Wrocławiu: 

Źródło grafiki: MPWiK Wrocław

Jak sprawdzić, dlaczego w mieszkaniu lub w budynku nie ma ogrzewania?

Operatorem sieci ciepłowniczej we Wrocławiu jest firma Fortum. To właśnie ta firma odpowiada za dostarczanie centralnego ogrzewania do mieszkań i budynków, które są włączone do sieci. Fortum prowadzi również bieżące prace utrzymaniowe na sieci, a także usuwa awarie. Jeśli w mieszkaniu lub w budynku TBS Wrocław pojawi się problem z ogrzewaniem, warto sprawdzić, czy nie jest to awaria lub planowe wyłączenie prowadzone przez Fortum. 

Awarie i planowe wyłączenia sieci ciepłowniczej Fortum we Wrocławiu » KLIKNIJ I SPRAWDŹ« 

Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu