Aktualności

Zakończenie akcji zbierania plastikowych nakrętek w pojemnikach na terenach TBS Wrocław

Zakończenie akcji zbierania plastikowych nakrętek w pojemnikach na terenach TBS Wrocław 15.03.2024

Szanowni Państwo, Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" przekazała nam, że dobiega końca akcja zbierania nakrętek z plastikowych butelek. Prosimy, aby nie składać już nakrętek z plastiku do pojemników, które są dostępne na naszych osiedlach.  

Wszystko przez zmiany w przepisach Unii Europejskiej, które obejmują również Polskę. Od połowy 2024 r., wszystkie nakrętki z plastiku będą musiały być fabrycznie przytwierdzone do opakowania od napoju – butelki czy kartonu. 

Przypomnijmy,  że na terenach TBS Wrocław pojemniki na nakrętki w kształcie serca są dostępne od 2021 r. w czterech lokalizacjach:

  • Brochów: okolice ul. Wileńskiej 35,
  • Leśnica: ul. Dolnobrzeska 40A (w pobliżu sklepu zoologicznego),
  • Stabłowice: ul. Wojanowska (teren między budynkami w pobliżu numeru 36-38), 
  • obok biura przy ul. Stanisława Przybyszewskiego 102-104. 

Nie sposób zliczyć, ile tysięcy nakrętek przez 3 lata przekazali Państwo na potrzeby Fundacji, wrzucając je do pojemników dostępnych m.in. na naszych terenach. Serdecznie dziękujemy za każdy gest dobrej woli i okazanego serca!

Co ważne, pojemniki - serca nie znikną z naszych terenów. Wiemy bowiem, że przez te kilka lat „wrosły“ w osiedlowy krajobraz i uznaliśmy, że warto je zostawić, lekko tylko zmieniając ich funkcję. Mamy pewien pomysł, jak je wykorzystać i chcemy, aby poznali Państwo efekty w ciągu najbliższych miesięcy. Będzie to dla Państwa pewna niespodzianka i wierzymy, że przypadnie Wam do gustu! Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu