Aktualności

Studenci z Niemiec odwiedzili modelowy budynek TBS Wrocław na Nowych Żernikach

Studenci z Niemiec odwiedzili modelowy budynek TBS Wrocław na Nowych Żernikach 23.05.2024

W środę (22 maja br.) w budynku TBS Wrocław na osiedlu modelowym Nowe Żerniki gościliśmy studentów oraz wykładowców pracy socjalnej z niemieckiej Hochschule Zittau/Görlitz. To była dla nas szczególnie ważna wizyta. Wszystko dlatego, że to drugi rok z rzędu, kiedy studenci tej uczelni goszczą u nas, aby poznać w szczegółach nasz pomysł na łączenie pokoleń w budynku TBS Wrocław.  

Podczas środowej wizyty na Nowych Żernikach, tematów do rozmowy było mnóstwo. Opowiadaliśmy o tym, jak w praktyce sprawdza się łączenie pokoleń z rodzinami w tym budynku oraz o tym, jak tej idei sprzyja sam projekt zarówno budynku, jak też przestrzeni na patio. Jak przyznali nasi goście, przyjęty przez nas model łączenia pokoleń w budynku na Nowych Żernikach w Niemczech nie jest zbyt powszechny. Dlatego nasz wrocławski pomysł oraz jego wykonanie jest dla nich bardzo inspirujące. Spore wrażenie na naszych zagranicznych gościach zrobiły sale spotkań dla mieszkańców - zwłaszcza ta, o której wystrój zadbali Seniorzy mieszkający w naszym budynku.

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy także innych zainteresowanych poznaniem od podszewki naszego budynku na osiedlu modelowym Nowe Żerniki! 

 Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu