Aktualności

Poradnik: jak wynająć mieszkanie w TBS Wrocław? [FILM]

Poradnik: jak wynająć mieszkanie w TBS Wrocław? [FILM] 24.05.2022

Jednym z najczęściej zadawanych nam pytań jest: jak wynająć mieszkanie w TBS Wrocław? Aby maksymalnie ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy krótki poradnik filmowy. Objaśniamy w nim krok po kroku, jak przejść ten proces — od przygotowania dokumentów aż do odebrania kluczy i zamieszkania u nas. 

Jak wynająć mieszkanie w TBS Wrocław? Zapraszamy na film: 
 


Poradnik przyszłego najemcy, krok po kroku:

#1 Uzyskaj potrzebne dokumenty
Warto uzyskać wcześniej zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego. Dotyczy to wszystkich osób pełnoletnich, które mają zamieszkać w wybranym mieszkaniu. Przydatne będzie też przygotowanie zaświadczenia o niepełnosprawności.

#2 Znajdź mieszkanie dla siebie na stronie internetowej TBS 
Nabór najemców mieszkań TBS Wrocław jest stały. Ogłoszenia o wolnych lokalach pojawiają się regularnie na naszej stronie internetowej.

#3 Wypełnij wniosek i wyślij do TBS razem z zaświadczeniem z Urzędu Skarbowego
Wniosek o najem jest zawsze dostępny w ogłoszeniu o wolnym mieszkaniu. Wypełniony wniosek wraz z dokumentami z Urzędu Skarbowego należy wysłać mailem na adres ogloszenia@tbs-wroclaw.com.pl

#4 Poczekaj na decyzję Komisji Mieszkaniowej TBS Wrocław
Komisja ocenia złożone wnioski, nadaje punkty w ramach kryteriów dodatkowych, wyłania najemcę i publikuje wyniki z kandydatem na najemcę na stronie internetowej TBS.

#5 Umów się na spotkanie w TBS Wrocław i dopełnij formalności
Po publikacji wyników, poczekaj na telefon od pracownika Wydziału Obsługi Lokali TBS Wrocław z zaproszeniem do podpisania umowy partycypacyjnej. Następnie wpłacisz kwotę partycypacji oraz kaucji. Po zaksięgowaniu wpłat zaprosimy na podpisanie umowy najmu.

#6 Odbierz wybrane mieszkanie
Po załatwieniu formalności, możesz odebrać mieszkanie, przejąć klucze i zamieszkać. Stawiamy na najem długoterminowy, co oznacza, że jeśli najemca reguluje opłaty w terminie, nie łamie warunków umowy najmu oraz przestrzega regulaminów, może być mieszkańcem TBS Wrocław przez lata.

Pamiętaj, że:

  • Mieszkanie wynajmujesz od TBS Wrocław
  • Nie przejmujesz mieszkania na własność i możesz nim dysponować tylko w takim zakresie, na jaki pozwala umowa najmu


Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu