Aktualności

Osiedle Nowe Żerniki we Wrocławiu jednym z 10 najlepszych osiedli w Polsce!

Osiedle Nowe Żerniki we Wrocławiu jednym z 10 najlepszych osiedli w Polsce! 16.03.2021

Osiedle modelowe Nowe Żerniki we Wrocławiu to jeden z 10 najlepszych adresów w Polsce — ocenia serwis internetowy Noizz.pl, który przygotował ranking 10 najlepszych osiedli mieszkaniowych wybudowanych w Polsce w XXI w. Redakcja podkreśla wkład TBS Wrocław w rozwój projektu mieszkaniowego na Nowych Żernikach. 

Redakcja Noizz.pl przyjrzała się osiedlom mieszkaniowym, które w ciągu minionych 21 lat powstały w naszym kraju. Pod lupę Noizz.pl trafiły osiedla z całej Polski. Brano pod uwagę projekty o bardzo różnym charakterze — i takie, które zaadresowano do osób zamożnych, i takie, które przeznaczono dla osób o niższych zarobkach. Przeanalizowano pomysł na dane osiedle, jak też końcowy efekt tego, co wybudowano. 

Wśród projektów, które Noizz.pl uznał za polskie mieszkaniowe perełki XXI w., znalazło się wrocławskie osiedle modelowe Nowe Żerniki. Redakcja wskazuje, że Nowe Żerniki to projekt, który powstał dzięki zastosowaniu modelu innego niż ten najczęściej stosowany w realizacji podobnych inwestycji. 

— Na Nowych Żernikach odwrócono typowy dla polskiej deweloperki schemat realizacji osiedli: najpierw zespoły składające się z wrocławskich architektów zaprojektowały poszczególne kwartały, a dopiero potem sprzedawano działki budowlane z gotowym już projektem architektonicznym. Nowe Żerniki nie mają płotów i ogrodzeń, kwartały są ogólnodostępne dla wszystkich, a wszystkie ulice noszą nazwy znanych wrocławskich architektów – zarówno polskich, jak i niemieckich, którzy działali w nadodrzańskiej metropolii przed drugą wojną światową — czytamy w tekście Noizz.pl.

Ponadto, co dla nas jest szczególnie ważne, redakcja Noizz.pl podkreśla dużą rolę TBS Wrocław w nadaniu osiedlu Nowe Żerniki pożądanego charakteru: 

— Za bardzo duży sukces należy uznać to, że w kwartale zbudowanym przez wrocławskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (TBS) udało się zrealizować mieszkania senioralne, dzięki czemu na Nowych Żernikach mieszkają dziś ludzie z niemalże każdej grupy wiekowej.

Dla tych z Państwa, którzy chcą się dowiedzieć nieco więcej o budynku TBS Wrocław na Nowych Żernikach, prezentujemy link do relacji z oficjalnej prezentacji naszej inwestycji: TBS Wrocław Sp. z o.o. przekazał miastu 57 nowych mieszkań dla seniorów na Nowych Żernikach

Szczegółowe informacje o projekcie Nowe Żerniki we Wrocławiu można zaś znaleźć tutaj >>KLIKNIJ<<

Cały ranking 10 najlepszych osiedli w Polsce można znaleźć na łamach portalu internetowego NOIZZ.pl — zachęcamy do lektury!Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu