Aktualności

Osiedle Leśnica IX TBS Wrocław gotowe! [FILM]

Osiedle Leśnica IX TBS Wrocław gotowe! [FILM] 23.10.2023

Zakończyła się budowa osiedla Leśnica IX TBS Wrocław! Nasze najnowsze osiedle powstało na działce położonej między ulicami: Błońską, Dolnobrzeską, Marszowicką i Uraską w Leśnicy, uzupełniając lukę w zabudowie urbanistycznej w tej części Wrocławia.

W drugiej połowie października 2023 r., lokatorzy osiedla Leśnica IX zaczęli wprowadzać się do mieszkań. To sprawia, że osiedle zaczyna nabierać docelowego charakteru, czyli miejsca do życia dla setek wrocławskich rodzin. 

Leśnica IX jest już gotowa — film na oficjalnym miejskim kanale Wrocław TV: 

W ramach inwestycji wartej ok. 90 mln zł, w Leśnicy IX powstało 12 budynków, a w nich 301 mieszkań oraz 10 lokali użytkowych na wynajem. Budowa trwała blisko dwa lata, bo rozpoczęła się w grudniu 2021 r. 

Każdy z 12 nowych budynków ma odrębną instalację fotowoltaiczną. Prąd uzyskany w ten sposób posłuży do oświetlenia części wspólnych (np. klatek schodowych), co sprawi, że koszt energii elektrycznej dla osiedla będzie niższy. Ponadto, pod osiedlem powstał system zbierania wód opadowych. „Deszczówka“ będzie z niego stopniowo odprowadzana do płynącej w pobliżu rzeki Bystrzycy, co sprawi, że Leśnica IX nie będzie zalewana np. przez burze. Co więcej, na osiedlu nasadzono kilka tys. drzew i krzewów, na dzieci czeka bezpieczny plac zabaw, a na kierowców blisko 380 miejsc parkingowych. 

Bardzo dużą zaletą osiedla Leśnica IX jest jej położenie, bo sąsiaduje ono z Lasem Mokrzańskim i Parkiem Leśnickim. To zapewni mieszkańcom dostęp do świetnych miejsc, w których można odpocząć albo uprawiać sport na łonie przyrody. 

Osiedle Leśnica IX TBS Wrocław w pigułce:

  • 12 budynków
  • 301 mieszkań na wynajem
  • 10 lokali usługowych na wynajem
  • 259 drzew, 4883 krzewy na terenie osiedla Leśnica IX
  • 379 miejsc parkingowych na terenie osiedla
  • 50 drzew i 300 m.kw. krzewów na okolicznych osiedlach TBS Wrocław w Leśnicy
  • Projektant: firma ATD Architekci z Wrocławia
  • Opieka dendrologiczna: firma „Zieleń Wokół Nas” sp. z o.o. z Wrocławia


Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu