Aktualności

Osiedle Nowe Żerniki z budynkiem TBS Wrocław Ulubieńcem Polski 2015-2019

Osiedle Nowe Żerniki z budynkiem TBS Wrocław Ulubieńcem Polski 2015-2019 09.11.2020

 

Wrocławskie osiedle modelowe Nowe Żerniki, na którym ważną rolę odgrywa budynek wielorodzinny z serwisem opiekuńczym TBS Wrocław, głosami internautów zostało wybrane Ulubieńcem Polski 2015-2019. Rywalizowało z 46 obiektami wybranymi przez jury IX edycji konkursu „Życie w Architekturze”!

Do tytułu Ulubieńca Polski pretendowało 46 realizacji w siedmiu kategoriach wybranych przez jury konkursu „Życie w Architekturze” spośród 459 nadesłanych zgłoszeń. 

– To absolutny Top: najlepsze obiekty architektury powstałe w Polsce w latach 2015-2019 – twierdzi Dariusz Herman, przewodniczący jury.

Znalazły się wśród nich również inne wrocławskie realizacje: Taras Sąsiedzki przy ul. Podwale, budynek Witolda 43 oraz Marina III na Wyspie Pomorskiej.

Polubieni przez internautów
Plebiscyt odbywał się w dniach 12-27 października br. Każdy użytkownik mógł głosować raz dziennie. Po zakończeniu plebiscytu i przeprowadzeniu szczegółowej weryfikacji przez informatyków, okazało się jednak, że realizacja, która zdobyła najwięcej głosów, część z nich uzyskała w sposób niezgodny z regulaminem, dlatego została zdyskwalifikowana. Zwycięstwo przypadło tym samym Nowym Żernikom we Wrocławiu.

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach projektu WXCA i Ogród Szeląg z pawilonem kultury w Poznaniu projektu Wiercinski-studio. Zdobywcy tytułu Ulubieńca Polski otrzymają specjalną pamiątkową tablicę autorstwa Towarzystwa Projektowego, twórców m.in. Systemu Informacji Miejskiej w Warszawie i Bielsku-Białej. 

Szansa na kolejne zwycięstwo
Nowe Żerniki są także jedną z realizacji, które ubiegają się o nagrodę główną konkursu „Życie w Architekturze” w kategorii Najlepszy Budynek Wielorodzinny w Polsce w latach 2015-2019.

Konkurs ten porusza kwestie społeczne i temat jakości życia w architekturze. Ma także na celu promocję największych osiągnięć w dziedzinie architektury w Polsce oraz pobudzanie społecznego zainteresowania problematyką związaną z jej rolą w kreowaniu rozwoju miast.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie laureatów we wszystkich kategoriach już 19 listopada.

Źródło: wroclaw.plZmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu