Aktualności

Internetowa Obsługa Kontrahenta (IOK) - nowe narzędzie dla mieszkańców TBS Wrocław

Internetowa Obsługa Kontrahenta (IOK) - nowe narzędzie dla mieszkańców TBS Wrocław 01.02.2023

Szanowni Państwo, prezentujemy nowy system Internetowej Obsługi Kontrahenta (IOK) w TBS Wrocław. To ważna część projektu e-usług, na realizację którego otrzymaliśmy dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Za pomocą IOK chcemy wyraźnie ułatwić Państwu załatwianie różnych spraw w naszej spółce, na przykład opłacanie czynszu. 

Starania o dotację unijną na ten cel rozpoczęliśmy już w 2020 roku. Tego typu projekty są czasochłonne, dlatego efekty realizacji tego projektu możemy Państwu zaprezentować właśnie teraz. 

Zachęcamy do korzystania i testowania możliwości tego narzędzia. Wierzymy, że przyniesie ono nową jakość w obsłudze spraw, które nam Państwo zgłaszają. Jako, że IOK to ważny element wdrożonych przez nas e-usług, Państwa sprawy, pisma itp. będą scyfryzowane i uporządkowane, co na pewno ułatwi obsługę naszych mieszkańców. 

Nowy IOK w TBS Wrocław znajdą Państwo pod następującym adresem internetowym: https://ebok.tbs-wroclaw.com.pl.

Jak się zalogować do IOK? 

We wtorek administratorzy osiedli TBS Wrocław przekażą do Państwa skrzynek pocztowych koperty, w których otrzymają Państwo login i hasło do IOK. Po otrzymaniu tych danych, można je wykorzystać do zalogowania w systemie. 

Udostępniliśmy też możliwość logowania przez państwowy Profil Zaufany. Co ważne - Państwa konto w Profilu Zaufanym musi być na takie same dane osobowe, jakie mają Państwo w umowie najmu mieszkania w TBS Wrocław. Dzięki temu nasz system powiąże te dane i umożliwi Państwu zalogowanie w IOK. 

Jakie sprawy można obecnie załatwić przez IOK?

W IOK mogą obecnie załatwić szereg spraw związanych z najmem. To między innymi wniosek o zgodę na zarejestrowanie działalności gospodarczej w lokalu, wniosek o zmianę liczby mieszkańców danego lokalu lub zgłoszenie stanu licznika. Pełną listę spraw do załatwienia przez IOK znajdą Państwo w systemie, w zakładce “Korespondencja”. 

Co ważne, nasz IOK będzie stale rozwijany o nowe funkcjonalności. Wkrótce uruchomimy możliwość zapłacenia (przelewem online) za mieszkanie lub wynajmowany lokal użytkowy. O każdej takiej nowości w IOK TBS Wrocław będziemy Państwa informować w nowych postach oraz tekstach na naszej stronie internetowej. 

Do kogo mogę się zwrócić, jeśli będę mieć problem z używaniem IOK?

Prosimy o kontakt na adres mailowy mieszkancy@tbs-wroclaw.com.pl. Po otrzymaniu zgłoszenia, przekażemy je do opiekunów IOK w TBS Wrocław, aby przygotowali rozwiązanie. 

***
TBS Wrocław Sp. z o.o. realizuje projekt pt. „Wdrożenie e-usług świadczonych przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o.o.“. Celem projektu jest zwiększenie dostępu do e-usług dla osób fizycznych i podmiotów gospodarczych – klientów Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej — Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

 Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu