Aktualności

153 nowe mieszkania na wynajem od TBS Wrocław na Brochowie  we Wrocławiu

153 nowe mieszkania na wynajem od TBS Wrocław na Brochowie we Wrocławiu 27.07.2020

W lipcu br. dobiegła końca największa od 2014 r. inwestycja prowadzona przez TBS Wrocław Sp. z o.o. Spółka wybudowała dla wrocławian 153 nowe mieszkania na wynajem, które powstały przy ul. Afgańskiej na Brochowie. Ich najemcy stopniowo wprowadzają się do swoich mieszkań.  

W ramach inwestycji, przy ul. Afgańskiej na Brochowie powstały 2 budynki mieszkalne, a w nich znajdują się 153 mieszkania na wynajem wykończone pod klucz. Ponadto, w nowych budynkach TBS Wrocław przy ul. Afgańskiej powstało 10 lokali użytkowych, a na mieszkańców czekają 163 miejsca parkingowe, które są dostępne w sąsiedztwie zabudowań. Dotychczas Spółka zawarła 135 umów najmu lokali mieszkalnych w tych budynkach, a lokatorzy 122 mieszkań dopełnili już formalności, przejęli mieszkania i stopniowo przeprowadzają się na Brochów. 

Budowa nowych mieszkań TBS Wrocław Sp. z o.o. przy ul. Afgańskiej we Wrocławiu rozpoczęła się w listopadzie 2018 r. i trwała do lipca 2020 r. Inwestycja pochłonęła ok. 35 mln zł, a generalnym wykonawcą prac budowlanych była firma Pre-Fabrykat z Karpacza. Warto podkreślić, że jest to największy projekt inwestycyjny TBS Wrocław od 6 lat. Teraz TBS Wrocław mocniej podkreślił swoją obecność na Brochowie, gdzie już wcześniej (m.in. na ul. Wileńskiej, Pionierów, Syjamskiej i Pakistańskiej) powstały należące do Spółki mieszkania na wynajem. 

Ponadto, w lutym br. TBS Wrocław przekazał miastu Wrocław 117 nowych mieszkań w budynku modelowym na osiedlu Nowe Żerniki. Oznacza to, że łącznie w roku 2020 baza mieszkaniowa wrocławskiego TBS zwiększyła się o 270 nowych lokali mieszkalnych. 

- Mieszkania na wynajem w TBS Wrocław od kilku lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, a chętnych na zwalniające się mieszkania w naszych zasobach nie brakuje. Mamy świadomość, że nasza oferta jest konkurencyjna dla tych, którzy chcą mieszkać w dobrych warunkach a zarazem nie chcą lub nie mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny i nie przekonuje ich wynajem mieszkania na rynku mieszkaniowym. Dlatego realizujemy kolejne projekty, dzięki którym stopniowo zwiększymy liczbę naszych lokali mieszkalnych we Wrocławiu. W lipcu br. zakończyliśmy dużą budowę na Brochowie i szykujemy się do następnych projektów, m.in. do rozbudowy naszego osiedla w Leśnicy – zapowiada Marcin Kij, Prezes Zarządu TBS Wrocław Sp. z o.o.Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu