Aktualności

Zachęcamy do składania wniosków o montaż stojaków rowerowych na osiedlach TBS Wrocław

Zachęcamy do składania wniosków o montaż stojaków rowerowych na osiedlach TBS Wrocław 09.04.2024

Urząd Miejski Wrocławia zaprasza do składania wniosków dotyczących montażu stojaków rowerowych. Jeżeli zauważają Państwo potrzebę postawienia stojaka/stojaków rowerowych w jakimś miejscu w granicach administracyjnych Wrocławia, prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

Stojaki mają formę odwróconej litery U i pozwalają na bezpieczne zapięcie koła i ramy roweru.

Stojaki montowane są tylko na gruntach będących własnością Gminy Wrocław lub jednostek Gminy Wrocław (stojaki nie są stawiane na gruntach prywatnych), po przeprowadzeniu analizy zasadności wniosku.

Procedura — wnioski są przyjmowane przez cały rok

Wstępnie zaakceptowane wnioski, po sporządzeniu projektu lokalizacji, są opiniowane przez Koordynatora projektu wystroju plastycznego miasta oraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. W przypadku terenów będących we władaniu innych jednostek organizacyjnych, dodatkowo wymagana może być zgoda innego podmiotu, np.: Zarządu Zieleni Miejskiej, Zarządu Zasobu Komunalnego, placówki edukacyjnej. Nie obowiązują opłaty za złożenie wniosku i za montaż stojaków. O stojaki można wnioskować przez cały rok. Po przeprowadzeniu analizy wybrane lokalizacje są przesyłane do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, który następnie zleca ich realizację.

Stojaki, co do zasady, stawiane są raz w roku po rozstrzygnięciu przetargu przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta na dostawę i montaż stojaków.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY » KLIKNIJ « Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu