Aktualności

Autobusowa linia osiedlowa nr 722 na Nowych Żernikach

Autobusowa linia osiedlowa nr 722 na Nowych Żernikach 10.01.2022

Na zdjęciu: autobus komunikacji miejskiej typu solo (tzn. krótki) w kolorze czerwono-żółtym, z napisem „Przejazd techniczny“ na wyświetlaczu przednim, zaparkowany w zatoce autobusowej, w tle osiedle mieszkaniowe z budynkami w kolorze białym. 

W zaledwie kilka minut do ul. Kosmonautów, do przystanków tramwajowych linii: 3, 10 i 20? To możliwe dzięki linii autobusowej nr 722, która kursuje wokół osiedla Nowe Żerniki. 

Linia nr 722 została uruchomiona pod koniec czerwca br. Autobusy tej linii wyjechały na ulice naszego miasta dzięki wnioskom mieszkańców, składanych do Urzędu Miejskiego Wrocławia. Linia jest okólna, co oznacza, że dzięki niej można przejechać wokół osiedla Nowe Żerniki. Przewoźnikiem są Dolnośląskie Linie Autobusowe (DLA), które realizują to zadanie na zlecenie Gminy Wrocław. 

Najważniejszą korzyścią z dostępności linii autobusowej nr 722 jest możliwość dojechania w krótkim czasie na ul. Kosmonautów i przesiadkę na tramwaj (np. do centrum Wrocławia lub do szpitala przy ul. Fieldorfa) linii 3, 10 lub 20. Rozkład jazdy linii autobusowej nr 722 jest dostosowany do rozkładów jazdy tramwajów. Dzięki temu, czas potrzebny na przesiadkę z autobusu na tramwaj został skrócony do minimum. Szybko, wygodnie i do celu! 

Ponadto, osoby mające 65 lat lub więcej mogą podróżować komunikacją miejską Wrocławia (a więc także linią nr 722) za darmo. Wystarczy mieć ze sobą podczas jazdy autobusami lub tramwajami dokument potwierdzający wiek. 

Jeżeli mają Państwo pytania, sugestie lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z:

  • Wydziałem Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia: tel. (71) 777 88 80, adres e-mail: wtr@um.wroc.pl,
  • TBS Wrocław, tel. (71) 325 33 38, wew. 223, tel. kom. (+48) 509 183 654, adres e-mail: rzecznik@tbs-wroclaw.com.pl.

Fot. wroclaw.pl. Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu