Aktualności

Szczepienia na Dobry Początek Wakacji. Akcja na Stadionie Wrocław 26 czerwca

Szczepienia na Dobry Początek Wakacji. Akcja na Stadionie Wrocław 26 czerwca 23.06.2021

Specjalny punkt tylko dla nastoletnich pacjentów, bezpłatne konsultacje z lekarzami różnych specjalności, nagrody i niespodzianki dla zaszczepionych – tak Wrocław zaprasza na wielką akcję szczepień na Stadionie. To wszystko w ramach Szczepienia na Dobry Początek Wakacji. W sobotę 26 czerwca, na Stadionie Wrocław, w pierwszym dniu wakacji - bez rejestracji i stresu może zaszczepić się młodzież w wieku 12-17 lat. Punkt będzie czynny w godz. 10.00-17.00.

Jak zaszczepić nastolatka

Konieczna jest pisemna zgoda rodziców, a w przypadku uczniów w wieku 12-15 lat także obecność rodziców podczas szczepienia. Osoby niepełnoletnie szczepione będą preparatem firmy Pfizer– jedyną dotychczas dopuszczoną szczepionką na terenie UE dla młodzieży poniżej 18. roku życia.

- Szczepienia ochronne nie bez powodu uznawane są za jedno z największych osiągnięć medycyny. Dzięki nim udało się zmniejszyć śmiertelność i zachorowalność na wiele chorób zakaźnych. Szczepiąc się, można zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed chorobą, która w ciągu ostatniego roku zmieniła naszą rzeczywistość – przekonuje prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.  

We Wrocławiu do zaszczepienia jest ponad 38 tys. nastolatków w wieku 12-17 lat. Blisko tysiąc uczniów z grupy 17-18 lat zostało już zaszczepionych  dzięki wspólnej akcji miasta Wrocław i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego (1 czerwca uruchomiony został mobilny punkt w V LO we Wrocławiu). Akcja szczepień młodzieży odbywa się pod patronatem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. 

- Myślę, że nie mamy wątpliwości, jak ważny okazał się program szczepień. Dzięki niemu szybciej wracamy  do normalności. Ponownie korzystamy z wielu atrakcji. Korzystają z nich także ludzie młodzi, do których jeszcze mocniej apeluję: szczepcie się, pilnujcie terminów szczepień. Dla swojego i naszego wspólnego zdrowia – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W pierwszym dniu wakacji – szczepienie

W sobotę 26 czerwca zapraszamy na Stadion Wrocław nastolatków i ich rodziców. Powstanie tam strefa chillout, połączona z punktami informacyjnymi, ze szczególnym uwzględnieniem szczepień. Do dyspozycji młodzieży i ich rodziców będą lekarze różnych specjalności- psycholog, dietetyk, fizjoterapeuta.

Odpoczywając po szczepieniu nastolatki mogą obejrzeć warsztaty Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis i zdobyć bezpłatne wejściówki do miejskich instytucji sportu i kultury- Aquaparku, Muzeum Miejskiego czy Centrum Historii Zajezdnia.

Pierwsze 30 osób, które zaszczepi się 26 czerwca na Stadionie Wrocław otrzyma również pakiety promocyjne Wrocławia. W ostatnim tygodniu wakacji zaszczepionych nastolatków zapraszamy na wspólny spacer po Rynku i okolicach pt. „Strachy i inne mroczne historie wrocławskiego rynku”.

We Wrocławiu podano już ponad 740 tys. szczepionek, a ponad 70 tys. osób zostało zaszczepionych na Stadionie Wrocław.

Źródło: wroclaw.plZmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu