Aktualności

Budynek TBS Wrocław na Nowych Żernikach z wyróżnieniem w prestiżowym konkursie!

Budynek TBS Wrocław na Nowych Żernikach z wyróżnieniem w prestiżowym konkursie! 22.12.2020

Z przyjemnością informujemy, że budynek TBS Wrocław na osiedlu modelowym Nowe Żerniki we Wrocławiu został wyróżniony w konkursie Fasada Roku 2020! Otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii "Budynek wielorodzinny nowy". 

Organizatorem konkursu Fasada Roku jest firma budowlana Baumit. Konkursowe jury ocenia budynki z całej Polski, których elewację wykończono właśnie przy użyciu produktów firmy. W roku 2020 eksperci zaproszeni do pracy w jury mieli pełne ręce roboty, bo — jak podają organizatorzy — zgłoszono rekordową liczbę 275 budynków.

W kategorii "Budynek wielorodzinny nowy" pod uwagę wzięto 176 projektów zrealizowanych na terenie całego kraju. Budynek TBS Wrocław na Nowych Żernikach zwrócił uwagę ekspertów z wielu powodów. 

 Budynek ten otrzymał wyróżnienie za utrzymanie czystości formy przy pomocy zastosowanej kolorystki, nawiązującej do zabytkowego osiedla WuWa oraz próbę zamknięcia całego kwartału mieszkaniowego. Uwagę oceniających zwróciły także interesujące zamiany struktury budynku, osiągnięte poprzez „wyciągnięcie” balkonów i loggii — czytamy w uzasadnieniu wyróżnienia dla budynku TBS Wrocław. 

Przypomnijmy: inwestycja TBS Wrocław Sp. z o.o. na Nowych Żernikach rozpoczęła się w styczniu 2018 r., trwała do grudnia 2019 r. i kosztowała ok. 40 mln zł, a wykonawcą prac była firma Pre-Fabrykat. Gmina Wrocław pozyskała na ten cel ok. 2 mln zł grantu z Banku Gospodarstwa Krajowego i przekazała go TBS Wrocław Sp. z o.o. Pozostałe środki na realizację tej inwestycji pochodziły z kredytu, który zaciągnęła Spółka oraz z partycypacji. W budynku znajduje się 117 mieszkań, z czego 60 jest dostępnych w klasycznym systemie TBS, a pozostałe 57 to mieszkania dla seniorów.  Warto dodać, że w ramach tej inwestycji seniorzy – dzięki współpracy Gminy i TBS Wrocław – byli zwolnieni z obowiązku partycypacyjnego. Z kolei w lokalach usługowych na parterze działa już przedszkole i salon fryzjerski, powstał również punkt opieki dziennej.