Firma

Firma

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o. o., którego właścicielem jest Gmina Wrocław, działa od 1998 r. i zajmuje się budową mieszkań przeznaczonych na wynajem.

Firma

Według stanu z 31 marca 2022 r., Spółka posiada w swoich zasobach mieszkaniowych:

100 budynków z 4133 lokalami mieszkalnymi na wynajem o powierzchni użytkowej ok. 193 tys. m.kw. oraz 48 lokali usługowych o powierzchni ok. 3,8 tys. m.kw.

Ponadto TBS Wrocław Sp. z o.o. zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami należącymi do Wspólnot Mieszkaniowych i do osób prywatnych.

Według stanu na dzień 1 grudnia 2021 r., Spółka — na zlecenie Wspólnot Mieszkaniowych i innych właścicieli — zarządza częściami wspólnymi w:

16 budynkach z 236 mieszkaniami o powierzchni ok. 12 tys. m.kw. oraz 11 lokalami użytkowymi o powierzchni użytkowej 625 m.kw.

TBS Wrocław Sp. z o.o. zarządza też jednym budynkiem prywatnym we Wrocławiu o powierzchni ok. 971 m.kw., w którym znajduje się 16 lokali mieszkalnych. 

Firma


TBS Wrocław finansuje swoje inwestycje głównie z preferencyjnych kredytów udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach nowego programu rządowego budownictwa mieszkaniowego.

TBS Wrocław buduje lokale mieszkalne „pod klucz” gotowe do natychmiastowego zasiedlenia. Kuchnie są wyposażone w zlewozmywaki na szafkach z baterią i kuchenki z płytą ceramiczną, a łazienki w umywalkę i wannę z bateriami oraz muszlą ustępową. Na podłogach w pokojach, w przedpokoju i kuchni położone będą panele podłogowe, a w łazience – okładziny ceramiczne.

Nasze inwestycje realizowane są w sposób kompleksowy i obejmują budowę dróg dojazdowych, miejsc parkingowych i placów zabaw dla dzieci.

W każdym z budynków znajdują się jedno-, dwu- lub trzypokojowe mieszkania od 35 m2 do 60 m2.

W budynkach mieszkalnych oferujemy Państwu na wynajem również lokale usługowe.

Firma

W roku 2017 oddaliśmy do użytku 17 budynków mieszkalnych, w tym w ramach zadań Leśnica VI, VII, VIII w piętnastu budynkach wielorodzinnych, 344 mieszkania oraz 2 nowe budynki mieszkalne z 159 mieszkaniami na Brochowie przy ul. Pakistańskiej/ul.  Wietnamskiej/ ul. Mościckiego i ul. Birmańskiej

W grudniu 2019 r. zakończyliśmy budowę budynku wielofunkcyjnego na osiedlu Żerniki (WUWA-2)  przy ul. T. Brzozy, z mieszkaniami i serwisem opiekuńczym dla osób starszych oraz z lokalami mieszkalnymi na wynajem z zielonym patio i przedszkolem w parterze budynku. 

W lipcu 2020 r. przy ul. Afgańskiej na Brochowie oddaliśmy do użytku 153 mieszkania i 10 lokali użytkowych. 

Firma

Wspólnie z Gminą realizujemy „Program Absolwent”, w ramach którego, przy finansowym wsparciu Gminy,  mieszkania na wynajem otrzymują młodzi pracownicy naukowi wrocławskich wyższych uczelni.  

Dane  Spółki znajdziecie Państwo na stronie BIP TBS Wrocław Sp. z o.o.

Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu