Firma

Firma

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o. o., której właścicielem jest Gmina Wrocław, działa od 1998 roku i zajmuje się budową mieszkań przeznaczonych na wynajem.

Firma

Według stanu w dniu  01.01.2018 roku  Spółka posiada w swoich zasobach mieszkaniowych:

97 budynków z 3 863 lokalami mieszkalnymi na wynajem, o powierzchni użytkowej ok. 180,6 tys. m2 
oraz  33 lokali usługowych, o powierzchni blisko 2,2 tys. m2
.

Ponadto TBS Wrocław zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami należącymi do Wspólnot Mieszkaniowych i do osób prywatnych.

Według stanu w dniu 01.01.2018 roku Spółka, na zlecenie Wspólnot Mieszkaniowych i innych właścicieli, zarządza częściami wspólnymi:

139 budynków z 1980 mieszkaniami, o powierzchni  ok. 105 tys. m2 oraz  79 lokalami użytkowymi, o powierzchni użytkowej ok. 5,0 tys. m2.

Firma


TBS Wrocław finansuje swoje inwestycje głównie z preferencyjnych kredytów udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach nowego programu rządowego budownictwa mieszkaniowego.

TBS Wrocław buduje lokale mieszkalne „pod klucz” gotowe do natychmiastowego zasiedlenia. Kuchnie są wyposażone w zlewozmywaki na szafkach z baterią i kuchenki z płytą ceramiczną, a łazienki w umywalkę i wannę z bateriami oraz muszlą ustępową. Na podłogach w pokojach, w przedpokoju i kuchni położone będą panele podłogowe, a w łazience – okładziny ceramiczne.

Nasze inwestycje realizowane są w sposób kompleksowy i obejmują budowę dróg dojazdowych, miejsc parkingowych i placów zabaw dla dzieci.

W każdym z budynków znajdują się jedno-, dwu- lub trzypokojowe mieszkania od 35 m2 do 60 m2.

W budynkach mieszkalnych oferujemy Państwu na wynajem również lokale usługowe.

Firma

W ostatnich miesiącach oddaliśmy do użytku 17 budynków mieszkalnych.

W ramach zadań Leśnica VI, VII, VIII, w  III kwartale 2017 roku  w piętnastu budynkach wielorodzinnych, przekazaliśmy do dyspozycji najemców  344 mieszkania.

W pierwszych dniach października 2017 roku oddaliśmy do użytku 2 nowe budynki mieszkalne z 159 mieszkaniami  na Brochowie przy ul. Pakistańskiej i ul.  Wietnamskiej oraz ul. Mościckiego i ul. Birmańskiej.

W sierpniu 2017 roku rozpoczęliśmy  budowę budynku wielofunkcyjnego na modelowym osiedlu Nowe Żerniki, z mieszkaniami pod wynajem, przedszkolem oraz mieszkaniami dla seniorów z serwisem opiekuńczym.

Na etapie przygotowania do realizacji jest  zabudowa mieszkaniowa przy ul. Afgańskiej na Brochowie.

Firma

Wspólnie z Gminą realizowany był „Program Absolwent”, w ramach którego, przy finansowym wsparciu Gminy, mieszkania na wynajem otrzymali młodzi pracownicy naukowi wrocławskich wyższych uczelni.  W budynkach wielorodzinnych na nowych osiedlach w Leśnicy i  na Brochowie. 
 

Dane  Spółki znajdziecie Państwo na stronie BIP TBS Wrocław Sp. z o.o.